Menu Zamknij

Bastion – ścieżka dźwiękowa

Listen,
All this takes a lot of gettin’ use to,
And you do get used to it… after a while

There’s three things I’ll always miss though
One, not havin’ to watch my step all the time
Two… Ah… forget about two
And three… I miss the song


Raz na jakiś czas trafia się tytuł , który jest małym dziełem sztuki. Każdy jeden element zasługuje na oddzielną uwagę, a razem tworzą wspaniały obraz. W moim mniemaniu taką grą jest właśnie Bastion.

Bastion jest grą w gatunku RPG z rzutem izometrycznym. Historia opowiada historię chłopca, który budzi się w totalnie porozbijanym świecie. Wyrusza więc w podróż by odbudować tytułowy Bastion. Piękna baśniowa opowieść w ręcznie rysowanej oprawie, przez którą prowadzi nas bardzo charyzmatyczny głos lektora. Co za głos!

To co zrobiło na mnie piorunujące wrażenie to ścieżka dźwiękowa. Kompozytorem muzyki do Bastionu jest amerykański tekściarz i kompozytor Darren Korb. Dwadzieścia dwa utwory to karuzela emocji i wyobrażeń. Podczas słuchania towarzyszyć będzie nam na zmianę spokój, radość, niepokój, tęsknota, a potem chcę się przeżyć to raz jeszcze. Wszystko składa się na piękną opowieść, którą sami będziemy układać sobie w myślach. Muzyka w grze to mieszanka elektroniki i instrumentów. Przepiękna gra gitary i skrzypieć tworzą niesamowity klimat, rzec mógłbym, baśniowy. Do moich ulubionym utworów należą: Slinger’s Song, In case of trouble, Setting sail, comming come, Build that wall, Mother. I’m here.

Muzykę można kupić w platformie Steam w dystrybucji cyfrowej, na zagranicznych serwisach aukcyjnych, tutaj lub tutaj. Fizyczna kopia to koszt ok. 30$ wraz z przesyłką. Trudno nie będę jadł przez tydzień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.