Menu Zamknij

Dawno Temu w Grach | Bartłomiej Kluska | Recenzja

Postawiłem sobie za cel, że książki związane z tematyką gier będę posiadał w tradycyjnej formie czyli na papierze. Jak na razie udaje się to bez większego problemu. Tak też było z książką Pana Bartłomieja Dawno temu w grach. Książki w formie papierowej są już niemożliwe do kupienia w księgarniach i tych zwykłych i tych internetowych. Jak więc wszedłem posiadanie fizycznych kopii? Skontaktowałem się z Panem Bartłomiejem Kluską i okazało się, że posiada jeszcze kilka autorskich kopii. I tak oto, półkę uzupełniłem o dwie nowe pozycje.

dawno temu w grach

Dawno temu w grach to kolejna książka odnosząca się do historii gier. Ściśle pisząc, książka jest zbiorem publikowanych tu i ówdzie artykułów o przeszłości gier komputerowych. Temat zdecydowanie poruszany jest bardziej globalnie, ale i lokalne (polskie) wątki także występują. Książka skupia się na najważniejszych tytułach i twórcach mających wpływ na historię gier. Zaczynając od gry kółko i krzyżyk, uruchamianej na maszynie liczącej, poprzez Ponga, Pac-Mana, Another World, kończąc na najpopularniejszej grze na świecie czyli Tetrisie czy Montezuma’s Revenge, którego nie można było ukończyć. Swoją droga, historie o Another World oraz zniknięciu Matthew Smitha, którego szukał cały growy świat najbardziej mnie zaskoczyły.

Osobiście uważam, że jeśli ktoś poszukuje ściągawki z historii gier komputerowych i nie chce, aż tak bardzo zgłębiać tematu to Dawno temu w grach będzie idealną pozycją. Ten mały zbiór liczący zaledwie 127 stron, można pochłonąć w jeden wieczór. Czy jest to pozycja obowiązkowa? Może niekoniecznie, bo na rynku są bardziej opasłe książki dokładniej traktujące o globalnym rozwoju branży gier, ale to idealna książka wprowadzająca do tego nurtu. Z drugiej strony, będąc już po przeczytaniu innych lektur, ten zbiór można potraktować jako uzupełnienie tematu. Czyta się lekko i przyjemnie. Jak najbardziej polecam.

Jeśli ktoś chciałby wejść w posiadanie papierowej wersji, to koniecznie trzeba skontaktować się z autorem i zapytać o dostępność. Ebook można pobrać za darmo klikając w ten link.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Makabe Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Makabe
Gość

Dzięki za link do ebooka, przeczytam sobie w wolnej chwili i powspominam 🙂